Başkanın Mesajı

Değerli Hemşerilerim;

Derneğimizin kuruluşundan bu yana bizleri yalnız bırakmayan ve yokluğunu aratmayan üyelerimize, idari görevlilerimize, yönetim kurulumuza ve Elazığ sevdalılarına teşekkür ederim.

Elazığ kültürünü, yöresini, gelenek ve göreneklerini İstanbul’da yaşamak ve yaşatmak adına birçok etkinlikler ve faaliyetlerde bulunduk. Her Ay’ın 23’ünde düzenlediğimiz Geleneksel Çiğ Köfte ve Meşk Gecemizde, hemşerilerimiz ve özel konuklarımız ile bir araya gelerek gönülden sohbetler eşliğinde ekibimizin maharetli elleri ile hazırladığı Çiğ Köfte ikramımızın yanı sıra halaylar, tiyatrolar ve türkülerimiz ile anlam dolu bir gün yaşamaktayız.

Dernek olarak yetimlerimize, öksüzlerimize ve yardıma muhtaç hemşerilerimize destek olarak ve gücümüz yettiğince yardım elleri olmaya çalıştık.

Gayemizden biri de gençlerimize önem vermek, onları dinlemek ve sorunlarının çözüm noktası olabilmektir. Kültürümüze, gelenek ve göreneklerimize uygun yeni nesiller yetiştirerek ve ülkemize kazandırarak Elazığ’ımıza vefa borcumuzu ödemek istemekteyiz.

Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Yönetim Kurulumuz ile siz değerli üyelerimizin desteğini bizlerden esirgemediğinizi görerek daha nice etkinlik ve projelere imza atmayı hedeflemekteyiz.

Elazığlı olmak Gakgoş ve Gakgoşe olmaktır.

Elazığlı olmak kardeşliktir ve mazlumun hakkını savunmaktır.

 

Saygılarımla,

Kürşat KOÇ
Dersaadet Elazığlılar Derneği Başkanı